- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
MSI MAG B650 Tomahawk WIFI, AMD, Socket AM5, AMD Ryzen 7 7th Gen, AMD Ryzen 9 7th Gen, Socket AM5, DDR5-SDRAM, 128 GB
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 7 7th Gen, AMD Ryzen 9 7th Gen |
| Supported processor sockets | Socket AM5 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Number of memory slots | 4 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| ECC | No |
| Supported memory clock speeds | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000,6200,6400,6600 MHz |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA |
| RAID support | Yes |
| RAID levels | 0, 1, 10 |
| USB 2.0 connectors | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| Number of SATA III connectors | 6 |
| Front panel audio connector | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| Chassis intrusion connector | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | Yes |
| S/PDIF out port | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| LAN controller | Realtek RTL8125B |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Component for | PC |
| Motherboard form factor | ATX |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Motherboard chipset | AMD B650 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Audio chip | Realtek ALC4080 |
| Product color | Black |
| PC health monitoring | Fan |
| Windows operating systems supported | Windows 11 x64 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 3 |
| Width | 12" (304.8 mm) |
| Depth | 9.6" (243.8 mm) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: FF8CAA1AFE
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 78396A7D
Brand: ASRock
Reference: E3B24721
Brand: ASRock
Reference: 612FC77832
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 00E309BC11
Brand: Gigabyte
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 146447DB42
Brand: MSI
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DE5D1641
Brand: MSI
Reference: A325E628F7
Brand: ASRock
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A6D8CDF1
Brand: Asus
Reference: 020094C7
Brand: Asus
Reference: 310AB214
Brand: ASRock
Reference: ACC41388
Brand: Gigabyte
Reference: FCD3BCB7
Brand: Asus
Reference: 0DA31200
Brand: MSI
Reference: 0A53043D
Brand: Asus
Reference: D75D892817
Brand: MSI
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
MSI MAG B650 Tomahawk WIFI, AMD, Socket AM5, AMD Ryzen 7 7th Gen, AMD Ryzen 9 7th Gen, Socket AM5, DDR5-SDRAM, 128 GB
check_circle
check_circle