- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Samsung The Frame GQ75LS03FWU, 75", 3840 x 2160 pixels, Neo QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
| Display diagonal | 75" |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | Neo QLED |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Native refresh rate | 100 Hz |
| Display refresh rates supported | 144 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 74.4" (189 cm) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Auto channel search | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | Tizen |
| Sound mirroring | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Far-field voice interaction | Yes |
| Universal guide | Yes |
| RMS rated power | 40 W |
| Audio output channels | 2.0.2 channels |
| Audio decoders | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Audio pre-selection descriptor | Yes |
| Adaptive sound | Yes |
| Active voice amplifier (AVA) | Yes |
| Multiroom | Yes |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Web browser | Yes |
| Product color | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 400 x 300 mm |
| Ambient lighting | Yes |
| Bezel type | VNB (Very Narrow Bezel) |
| Stand type | Legs stand |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Filmmaker Mode, HDR 10+, Neo Quantum HDR |
| Game mode | Yes |
| Teletext function | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Ambient mode | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| Backlight dimming technology | Supreme UHD Dimming |
| Picture processing technology | Samsung Real Depth Enhancer |
| Picture processor | NQ4 AI Gen3 |
| IPv6 support | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Dynamic Black EQ, Game Bar, Game Motion Plus, Gaming Hub, HGiG, Mini Map Zoom, Super Ultra Wide Game View, Surround Sound |
| SmartThings app support | Yes |
| Tap view | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Video upscaling | Yes |
| Multi View | Yes |
| TV sound to mobile device | Yes |
| USB recording | Yes |
| ConnectShare (HDD) | Yes |
| ConnectShare (USB) | Yes |
| HDMI ports quantity | 5 |
| PC in (D-Sub) | No |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| HDMI Quick Switch | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Voice control | Yes |
| Electronic Program Guide (EPG) | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Power consumption (typical) | 141 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 141 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 250 kWh |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy saving mode | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Samsung technologies (AV/TV) | AI Auto Game Mode, AI Motion Enhancer Pro, Active Voice Amplifier Pro, Adaptive Sound Pro, Art Mode, Auto HDR Remastering Pro, Gaming Hub, Motion Xcelerator 144Hz, NFC, Object Tracking Sound, One Connect Box, Q-Symphony, Quantum Matrix Technology Slim, Samsung TV Plus, Smart Calibration, Wide Viewing Angle |
| Width (with stand) | 66.4" (1685.3 mm) |
| Depth (with stand) | 12.6" (319.8 mm) |
| Height (with stand) | 39.2" (995.3 mm) |
| Weight (with stand) | 68.1 lbs (30.9 kg) |
| Width (without stand) | 66.4" (1685.3 mm) |
| Depth (without stand) | 1.06" (26.9 mm) |
| Height (without stand) | 38" (965.4 mm) |
| Weight (without stand) | 67.7 lbs (30.7 kg) |
| Stand width | 13.4" (34 cm) |
| Stand depth | 12.6" (32 cm) |
| Package width | 72.2" (1834 mm) |
| Package depth | 6.73" (171 mm) |
| Package height | 42.6" (1082 mm) |
| Package weight | 89.3 lbs (40.5 kg) |
| Desktop stand | Yes |
| Cables included | AC |
| Handheld remote control | Yes |
| Remote control type | Premium Solar Smart Remote |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E71AB63970
Brand: LG
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DC42774447
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: CF9B833C00
Brand: Hisense
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 65C3A1886E
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 65E6D9B202
Brand: Hisense
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 39B9030570
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BBA7D91D8C
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F4C45DC7
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E40AF0D58F
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 37574998C9
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4DFBBC9171
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 566103846D
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 299B16EDF6
Brand: Panasonic
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 026FCE8B46
Brand: Hisense
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 28AB8B84A1
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B56D683AC3
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Samsung The Frame GQ75LS03FWU, 75", 3840 x 2160 pixels, Neo QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
check_circle
check_circle