Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
| Component for | SLR |
| Slow structure | 17/12 |
| Type of lens | Objectives with standard zoom |
| Minimum opening number | 16 |
| Minimum focus distance | 0,28 m |
| Maximum opening | 1,8 |
| Zoom camera camera | Yes |
| Objective mounting interface | Canon EF |
| View angle of the lens, diagonal | 44.2 - 76.5° |
| Focal length | 18 - 35 mm |
| Number of diamond blades | 9 |
| Macro report | 1:4.3 |
| Internal focus (IF) | Yes |
| Compatible brands | Canon |
| Automatic focusing | Yes |
| Paralude | Yes |
| Product color | Black |
| Diameter | 7.8 cm |
| Filter size | 7.2 cm |
| Length | 121 mm |
| Weight | 810 g |
| Target covers included | Yes |
| Rear lens cover included | Yes |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 5949A12128
Brand: Sigma
Reference: 39DA9A437F
Brand: ZEISS
Reference: 1136F41869
Brand: Olympus
Reference: E31EDBBC56
Brand: Hama
Reference: CBB05EC3CC
Brand: Hama
Reference: 2B30D95916
Brand: Hama
Reference: D0D20D34D9
Brand: Olympus
Reference: FFBAA1CF57
Brand: ZEISS
Reference: 3D0142609F
Brand: Hama
Reference: D16B6FEA28
Brand: ZEISS
Reference: 4D5BE13162
Brand: Pentax
Reference: 0E7D06AEEF
Brand: Sony
Reference: 8EE7A631C2
Brand: Olympus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 53B767A7CF
Brand: B+W
Reference: 9A438C8547
Brand: Hama
check_circle
check_circle