- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
| Component for | SLR |
| Slow structure | 12/9 |
| Type of lens | Ultra-wide lens |
| Minimum focus distance | 0,15 m |
| Maximum opening | 2 |
| Objective mounting interface | Canon RF |
| Fixed focal length | 1,5 cm |
| Image sensor format | Full frame |
| Image stabilizer | No |
| Compatible brands | Canon |
| Number of very low dispersion elements (ED) | 3 |
| Number of hybrid aspherical elements | 2 |
| Paralude | Yes |
| Product color | Black |
| Visual angle | 110° |
| Filter size | 7.2 cm |
| Weight | 570 g |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: AB58E856CB
Brand: Tamron
Reference: 252E295F5B
Brand: Olympus
Reference: 9E5727E5D1
Brand: Sigma
Reference: A74FDD4F28
Brand: Cokin
Reference: FD6B9F2F06
Brand: Hama
Reference: 88A7A4C991
Brand: Sony
Reference: 57B81C7367
Brand: Hama
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9AC8F16D69
Brand: Hama
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 326D91DE6A
Brand: B+W
Reference: 3CA2047991
Brand: Sigma
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A9A2742CAA
Brand: Fujifilm
Reference: 80B97248BD
Brand: Manfrotto
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 131F89CEAB
Brand: Manfrotto
Reference: 83770E169B
Brand: Hama
Reference: 234AE5C676
Brand: Sony
Reference: 0E7D06AEEF
Brand: Sony
check_circle
check_circle