- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51115B, PCI, RJ-45, Male, PCI 2.2, Taiwan, 1 Gbit/s
| Host interface | PCI |
| Output interface | RJ-45 |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCI 2.2 |
| Internal | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Country of origin | Taiwan |
| Data transfer rate (max) | 1 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 98SE, Windows Vista, Windows XP |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2007, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 5.12" (130 mm) |
| Depth | 0.0480" (1.22 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.69 oz (48 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 5.12 x 0.0480 x 4.72" (130 x 1.22 x 120 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4C41AF45
Brand: TP-Link
Reference: F7FE8D9BF8
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 22AD49CE
Brand: DeLOCK
Reference: CCE1D6AE
Brand: DeLOCK
Reference: 38D30C44
Brand: Lancom
Reference: 7804F18A
Brand: HPE
Reference: D3D7E9EE15
Brand: Equip
Reference: 6211FB3B17
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5724A30A
Brand: D-Link
Reference: 1F031AFA50
Brand: Netgear
Reference: ADC9413B4C
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BAD7C79DAB
Brand: QNAP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: AB33BA3A
Brand: Aruba
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C6A869D258
Brand: Ubiquiti Networks
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 37DF5A7D
Brand: D-Link
Reference: 95F3F355
Brand: InLine
InLine 51115B, PCI, RJ-45, Male, PCI 2.2, Taiwan, 1 Gbit/s
check_circle
check_circle