- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Banner
Logitech Advanced MK540, Wireless, USB, Membrane, QWERTZ, Black, White, Mouse included
| Recommended usage | Universal |
| Device interface | USB |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Programmable hot keys | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB hub | No |
| Purpose | Universal |
| Fingerprint reader | No |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Silent keys | Yes |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Number of height positions | 3 |
| Angle adjustment (min) | 4° |
| Angle adjustment (max) | 8° |
| On/off switch | Yes |
| Backlight | No |
| Product color | Black, White |
| Keyboard style | Straight |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Protection features | Spill resistant, Abrasion resistant |
| LED indicators | Battery |
| Battery LED indicator | Yes |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Plug and Play | Yes |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 9 |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery life | 18 month(s) |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Rubber grips | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 11 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 18 x 0.945 x 7.62" (457.3 x 24 x 193.5 mm) |
| Keyboard weight | 28.4 oz (805 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 1.54 x 4.39 x 2.43" (39.2 x 111.5 x 61.8 mm) |
| Mouse weight | 2.59 oz (73.5 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Unifying receiver |
| Unifying receiver | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Package width | 1.89" (48 mm) |
| Package depth | 20.9" (530 mm) |
| Package height | 7.87" (200 mm) |
| Package weight | 2.25 lbs (1.02 kg) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060773718 |
| Master (outer) case width | 7.95" (202 mm) |
| Master (outer) case length | 21.2" (539 mm) |
| Master (outer) case height | 8.58" (218 mm) |
| Master (outer) case weight | 9.79 lbs (4.44 kg) |
| Quantity per pallet | 140 pc(s) |
| Quantity per intermodal container (20ft) | 3320 pc(s) |
| Quantity per intermodal container (40ft) | 7040 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 3D8E96C5
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F72F51FC
Brand: Logitech
Reference: BDEF58262A
Brand: Razer
Reference: 7CB22783
Brand: HP
Reference: C5772953
Brand: Logitech G
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5EBCDC95
Brand: HP
Reference: EDFE036D
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 7C88EE70
Brand: Logitech
Reference: A9D1D955
Brand: Logitech
Reference: 54F2AF81
Brand: Cherry
Reference: A4362F6F
Brand: HP
Reference: 9A174F43
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5F259A0D
Brand: Microsoft
Reference: 977DDDD5
Brand: Logitech
Reference: 1BD29AA8
Brand: Cherry
Reference: 2C4D6F63BE
Brand: NZXT
Logitech Advanced MK540, Wireless, USB, Membrane, QWERTZ, Black, White, Mouse included
check_circle
check_circle