- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech Keyboard K120 for Business, Full-size (100%), Wired, USB, QWERTZ, White
| Recommended usage | Office |
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Connectivity technology | Wired |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Certification | CE, TUV, WEEE, FCC, UL/cUL, VCCI, BSMI, EPUP, KCC |
| Product color | White |
| Keyboard style | Straight |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| Cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Plug and Play | Yes |
| Mouse included | No |
| Windows operating systems supported | Windows XP, Windows Vista, Windows 7 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Minimum system requirements | USB |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 6.1 x 17.7 x 0.925" (155 x 450 x 23.5 mm) |
| Keyboard weight | 19.4 oz (550 g) |
| Package width | 1.15" (29.2 mm) |
| Package depth | 6.42" (163 mm) |
| Package height | 18.7" (474 mm) |
| Package weight | 24.5 oz (694.5 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case width | 6.42" (163 mm) |
| Master (outer) case length | 13.3" (337 mm) |
| Master (outer) case height | 19.1" (486 mm) |
| Master (outer) case weight | 15.3 lbs (6.95 kg) |
| Internal | No |
| Compatible operating systems | Windows XP, Vista, 7 Linux 2.6+ |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E5897E01
Brand: Logitech
Reference: E0BEE4CD
Brand: Apple
Reference: 48AE8205
Brand: Logitech G
Reference: 13D280D2
Brand: Logitech G
Reference: F2A6CB8EE6
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 70750943
Brand: Logitech
Reference: EF10DC5B
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 17AB18EF
Brand: Logitech G
Reference: 2547730C
Brand: HP
Reference: 7854151E
Brand: Lenovo
Reference: C3617359
Brand: Dell
Reference: 896E2D28
Brand: Cherry
Reference: 64498AC4
Brand: Dell
Reference: F5A0FE2F
Brand: Apple
Reference: 0E528CAE
Brand: Logitech
Reference: 09642E19
Brand: Cherry
Logitech Keyboard K120 for Business, Full-size (100%), Wired, USB, QWERTZ, White
check_circle
check_circle