- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech LGT-M705S, Right-hand, Optical, RF Wireless, 1000 DPI, Charcoal
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Recommended usage | Universal |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Right-hand |
| Product color | Charcoal |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Width | 2.8" (71 mm) |
| Depth | 4.29" (109 mm) |
| Height | 1.65" (42 mm) |
| Weight | 4.76 oz (135 g) |
| Receiver width | 0.736" (1.87 cm) |
| Receiver depth | 0.24" (6.1 mm) |
| Receiver height | 0.567" (1.44 cm) |
| Receiver weight | 0.0635 oz (1.8 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Unifying receiver | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| Software CD | Yes |
| Package width | 3.66" (93 mm) |
| Package depth | 4.96" (126 mm) |
| Package height | 7.24" (184 mm) |
| Package weight | 6.67 oz (189 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060239016 |
| Master (outer) case width | 3.98" (101 mm) |
| Master (outer) case length | 16" (407 mm) |
| Master (outer) case height | 10.2" (258 mm) |
| Master (outer) case weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Quantity per pallet | 1520 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Quantity per intermodal container (20ft) | 28170 pc(s) |
| Quantity per intermodal container (40ft) | 57870 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 80BFDF77
Brand: Logitech
Reference: 45F2D96E64
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 099F4243
Brand: Logitech
Reference: 4CFE8843
Brand: Logitech
Reference: 2F2476AE
Brand: Wacom
Reference: 8FCCD00B6C
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E67CAB58
Brand: Cherry
Reference: 41875B8F
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A7F47017
Brand: Cherry
Reference: DAF1BFD3
Brand: Logitech
Reference: 21DE17E7
Brand: Logitech
Reference: ECE9C0FC
Brand: Logitech
Reference: 46A6F998
Brand: Logitech G
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 947482E3B1
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FEA82B85
Brand: Cherry XTRFY
Reference: F29A1210
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Logitech LGT-M705S, Right-hand, Optical, RF Wireless, 1000 DPI, Charcoal
check_circle
check_circle