- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech M185, Ambidextrous, Optical, RF Wireless, 1000 DPI, Gray
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 2 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | Gray |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Plug and Play | Yes |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Service life of battery | 12 month(s) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.5 Leopard |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Width | 2.36" (60 mm) |
| Depth | 3.9" (99 mm) |
| Height | 1.54" (39 mm) |
| Weight | 2.65 oz (75.2 g) |
| Receiver width | 0.567" (1.44 cm) |
| Receiver depth | 0.24" (6.1 mm) |
| Receiver height | 0.736" (1.87 cm) |
| Receiver weight | 0.0635 oz (1.8 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Quantity | 1 |
| Package width | 3.43" (87 mm) |
| Package depth | 4.96" (126 mm) |
| Package height | 7.32" (186 mm) |
| Package weight | 4.97 oz (141 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case width | 3.98" (101 mm) |
| Master (outer) case length | 14.3" (362 mm) |
| Master (outer) case height | 10.2" (259 mm) |
| Master (outer) case weight | 3.88 lbs (1.76 kg) |
| Compatible operating systems | Windows XP, Vista, 7 Mac OS X 10.5+ Linux kernel 2.6+ |
| USB required | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 7AEE8CD6FF
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F9775F5D
Brand: Cherry
Reference: 5539FE2B
Brand: Logitech
Reference: 8FFD3600
Brand: Logitech
Reference: 1299B538
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6FD40960
Brand: Cherry
Reference: BD18CA7B
Brand: Logitech G
Reference: CD0374CE
Brand: Logitech
Reference: EC8DA21A
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8A6EA1EE
Brand: Apple
Reference: E9FA0531
Brand: Wacom
Reference: FC350BC6
Brand: Wacom
Reference: 2E8AE350
Brand: Logitech
Reference: BFE4181818
Brand: Logitech
Reference: ABC0446F
Brand: Cherry
Reference: A98B785FAA
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Logitech M185, Ambidextrous, Optical, RF Wireless, 1000 DPI, Gray
check_circle
check_circle