- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Logitech MK235, Full-size (100%), Wireless, USB, QWERTZ, Gray, Mouse included
| Recommended usage | Home |
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard number of keys | 100 |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Windows keys | Yes |
| Hot keys | Yes |
| Number of hot keys | 12 |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB hub | No |
| Purpose | PC/server |
| Fingerprint reader | No |
| Key travel distance | 0.102" (2.6 mm) |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Angle adjustment (max) | 8° |
| On/off switch | Yes |
| Certification | CE FCC CB |
| Backlight | No |
| Product color | Gray |
| Keyboard style | Straight |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | No |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Plug and Play | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 6 |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 5.41 x 17.1 x 0.807" (137.5 x 435.5 x 20.5 mm) |
| Keyboard weight | 16.8 oz (475 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 2.42 x 3.85 x 1.39" (61.5 x 97.7 x 35.2 mm) |
| Mouse weight | 2.49 oz (70.5 g) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 0.567 x 0.26 x 0.736" (14.4 x 6.6 x 18.7 mm) |
| Receiver weight | 0.0705 oz (2 g) |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Package width | 5.59" (142 mm) |
| Package depth | 19.9" (506 mm) |
| Package height | 1.61" (41 mm) |
| Package weight | 25.4 oz (720 g) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Quantity per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060638413 |
| Master (outer) case width | 7.05" (179 mm) |
| Master (outer) case length | 11.6" (294 mm) |
| Master (outer) case height | 20.5" (520 mm) |
| Master (outer) case weight | 13.5 lbs (6.14 kg) |
| Quantity per pallet | 408 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 51 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0F8A32A9
Brand: Dell
Reference: F1A9498E
Brand: Dell
Reference: CA04457E
Brand: Logitech
Reference: D69E71E1
Brand: Logitech
Reference: F9F27CC7
Brand: Lenovo
Reference: 0CE84521
Brand: Logitech G
Reference: 69BE9410
Brand: Logitech
Reference: A26D7B9B
Brand: Logitech
Reference: 2B3E3C59
Brand: Logitech
Reference: 2A48C890
Brand: Logitech
Reference: 2EDDE017
Brand: Logitech
Reference: 3EA82E4B
Brand: Microsoft
Reference: 37C3DB4B
Brand: Logitech
Reference: 7A85D103
Brand: Cherry
Reference: 08EE3F17
Brand: Cherry
Reference: A56C904B
Brand: Cherry
Logitech MK235, Full-size (100%), Wireless, USB, QWERTZ, Gray, Mouse included
check_circle
check_circle