- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
MSI Modern AM272P 1M-1235AT, 27", Full HD, Intel Core 7, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
| Display diagonal | 27" |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Panel type | IPS |
| Pixel pitch | 0.0123 x 0.0123" (0.311 x 0.311 mm) |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -4 - 20° |
| Processor family | Intel Core 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 150U |
| Processor generation | Intel Core (Series 1) |
| Processor cores | 10 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 5.4 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.8 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Audio chip | Realtec ALC256 HAD |
| Built-in camera | Yes |
| Camera HD type | Full HD |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| USB4 Gen 3×2 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Product color | Black |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Product type | All-in-One PC |
| Market positioning | Business |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 120 W |
| Width (with stand) | 24.1" (611.8 mm) |
| Depth (with stand) | 7.66" (194.7 mm) |
| Height (with stand) | 22.1" (561.5 mm) |
| Weight (with stand) | 16.5 lbs (7.5 kg) |
| Package weight | 21.7 lbs (9.85 kg) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Certification | FCC(Class B), CB/CE, UL(CUL), BSMI, VCCI, RCM(C-Tick) |
| Warranty period | 3 year(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 5146ACA0
Brand: Dell
Reference: C9650213B4
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EBA8999A
Brand: Dell
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 352788C0
Brand: Dell
Reference: 4CC25E8D1B
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FE91006C
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F23878C1
Brand: Lenovo
Reference: 28001C28B7
Brand: MSI
Reference: 6DBA5E62A5
Brand: Apple
Reference: 257978EB88
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 78EB3AAD64
Brand: CSL
Reference: 201E05DB
Brand: ACER
Reference: 6E4D48DD
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 92725D45AD
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DE2D5857
Brand: Zotac
Reference: A0E91AF3FA
Brand: HP
MSI Modern AM272P 1M-1235AT, 27", Full HD, Intel Core 7, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
check_circle
check_circle