- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo IdeaCentre Tower 08AKP10, 3.2 GHz, AMD Ryzen™ 5, 220, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Home
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor model | 220 |
| Processor frequency | 3.2 GHz |
| Processor cores | 6 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Internal memory | 16 GB |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Card reader integrated | No |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 740M |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Chassis type | SFF |
| Product color | Gray |
| Color name | Cloud Grey |
| Volume | 8.2 L |
| Product type | PC |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Audio chip | Realtek ALC623 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system language | German |
| Power supply | 200 W |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Certification | RoHS |
| Width | 3.5" (89 mm) |
| Depth | 11.5" (291.4 mm) |
| Height | 13.4" (339.6 mm) |
| Weight | 9.11 lbs (4.13 kg) |
| Display included | No |
| Box contents | Vertical Stand |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 66BCD373
Brand: Lenovo
Reference: 62A6EB37
Brand: HP
Reference: BF004C89
Brand: HP
Reference: 0967A7AFCF
Brand: Asus
Reference: 43485BFE06
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: CFE0B5DA28
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5DA4CC8057
Brand: MSI
Reference: 45F7BE2F1E
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DA3C143352
Brand: Lenovo
Reference: 0C0033A5D5
Brand: CAPTIVA
Reference: 492691309C
Brand: Dell
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 89D544882E
Brand: Lenovo
Reference: 937DBBA58B
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 984A600B
Brand: HP
Reference: 0E1D8EA9
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8330ED36
Brand: HP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Lenovo IdeaCentre Tower 08AKP10, 3.2 GHz, AMD Ryzen™ 5, 220, 16 GB, 1 TB, Windows 11 Home
check_circle
check_circle