- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link Archer TXE50UH, Wireless, USB, WLAN, Wi-Fi 6 (802.11ax), 3000 Mbit/s, Black
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | USB |
| Interface | WLAN |
| USB connector form factor | Straight |
| Maximum data transfer rate | 3000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN data transfer rates supported | 54,300,867,1200 Mbit/s |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPA3 |
| Internal | No |
| Component for | PC/Laptop |
| Product color | Black |
| Plug and Play | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | -10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Width | 1.2" (30.5 mm) |
| Depth | 0.583" (14.8 mm) |
| Height | 4.4" (111.7 mm) |
| Resource CD | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E9093A75
Brand: HPE
Reference: 0CB41ED4
Brand: Intel
Reference: C56BC174
Brand: TP-Link
Reference: 32C32BA4
Brand: UbiQuiti
Reference: 843DFFD47A
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 24C7A9F9
Brand: HPE
Reference: 0C1FA0CD80
Brand: Ubiquiti Networks
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C14D085250
Brand: Alcasa
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D5AAFB84
Brand: Netgear
Reference: F68B5A49
Brand: Netgear
Reference: 5F4FE4C6
Brand: LevelOne
Reference: 8AF93F05
Brand: StarTech.com
Reference: 7D1AFD44
Brand: HPE
Reference: AA2FF486
Brand: StarTech.com
Reference: 656F213902
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A555D320
Brand: StarTech.com
TP-Link Archer TXE50UH, Wireless, USB, WLAN, Wi-Fi 6 (802.11ax), 3000 Mbit/s, Black
check_circle
check_circle