- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 66636A, PCI, Serial, Male, PCI 2.2, DB9, China
| Host interface | PCI |
| Output interface | Serial |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCI 2.2 |
| Serial ports quantity | 2 |
| Serial interface type | DB9 |
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 98SE, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2007, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.92" (125 mm) |
| Depth | 0.0531" (1.35 mm) |
| Height | 4.92" (125 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.9 oz (54 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.92 x 0.0531 x 4.92" (125 x 1.35 x 125 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: A17612BC
Brand: InLine
Reference: 1EF648D1
Brand: StarTech.com
Reference: 6D21C8F1
Brand: LevelOne
Reference: 15ED670E
Brand: Intellinet
Reference: ED1682E910
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EF4D1F41
Brand: StarTech.com
Reference: 83718131
Brand: APC
Reference: 1ACEB57C11
Brand: Equip
Reference: D078F73E
Brand: HP
Reference: 6D258D7D
Brand: Lancom
Reference: 29EAC15A
Brand: UbiQuiti
Reference: 90397BF3
Brand: DeLOCK
Reference: CB88E508
Brand: Netgear
Reference: FF393B05
Brand: InLine
Reference: 27607EE2
Brand: HPE
Reference: 88600BEE
Brand: StarTech.com
InLine 66636A, PCI, Serial, Male, PCI 2.2, DB9, China
check_circle
check_circle