- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51130A, PCIe, SFP+, PCIe 2.0, Passive, China, 10 Gbit/s
| Host interface | PCIe |
| Output interface | SFP+ |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| Internal | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 10 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 5.91" (150 mm) |
| Depth | 0.0744" (1.89 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 6.89" (175 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 3.49 oz (99 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 5.91 x 0.0744 x 4.72" (150 x 1.89 x 120 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 198E1492
Brand: Netgear
Reference: 40D04762
Brand: LevelOne
Reference: 6F70EE6B
Brand: HPE
Reference: 441AA9F139
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E45414B7
Brand: TP-Link
Reference: B6D52E1246
Brand: ZyXEL
Reference: AEF069BD
Brand: StarTech.com
Reference: 52276B2E
Brand: UbiQuiti
Reference: 9E515626
Brand: HPE
Reference: 041B5176AB
Brand: Equip
Reference: EB9E7D88
Brand: Lancom Systems
Reference: 701B0E70
Brand: TP-Link
Reference: E589EF72
Brand: Netgear
Reference: 63ED2928
Brand: InLine
Reference: A3203EAF
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
InLine 51130A, PCIe, SFP+, PCIe 2.0, Passive, China, 10 Gbit/s
check_circle
check_circle