- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
D-Link 0, Unmanaged, Fast Ethernet (10/100), Full duplex, Desktop
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Power connector | DC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | No |
| Full duplex | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Auto-negotiation | Yes |
| MAC address table | 2000 entries |
| Switching capacity | 1.6 Gbit/s |
| Forwarding rate | 1.19 Mpps |
| Store-and-forward | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Packet forwarding rate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Packet forwarding rate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Packet buffer memory | 0.093 MB |
| Rack mounting | No |
| Stackable | No |
| Form factor | Desktop |
| Product color | White |
| LED indicators | Activity, Link, Power, Speed |
| Fanless | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 1579582 h |
| Power source | DC |
| DC input voltage | 5 V |
| Input current | 0.55 A |
| Power consumption (max) | 1.55 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Heat dissipation | 0.691 BTU/h |
| Width | 5.16" (131 mm) |
| Depth | 2.13" (54 mm) |
| Height | 0.827" (21 mm) |
| Weight | 2.64 oz (74.8 g) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 3C5C02FC
Brand: StarTech.com
Reference: 0FF80DD0
Brand: Lancom Systems
Reference: 606EF60C
Brand: TP-Link
Reference: 7FC1FA9D
Brand: TP-Link
Reference: 4BD67F7E
Brand: LevelOne
Reference: 857F85F6
Brand: Netgear
Reference: 7317FF46
Brand: TP-Link
Reference: F38D0C1760
Brand: HP Enterprise
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0AD13BD0
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E77E4655
Brand: StarTech.com
Reference: EDFA2B97
Brand: UbiQuiti
Reference: 6DBA0585C1
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 36828889
Brand: StarTech.com
Reference: 5FECF7FB
Brand: Lancom
Reference: 900AA3D2
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
D-Link 0, Unmanaged, Fast Ethernet (10/100), Full duplex, Desktop
check_circle
check_circle