- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51131A, PCIe, SFP+, Male, PCIe 2.0, Passive, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | SFP+ |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| Internal | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 10 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 5.91" (150 mm) |
| Depth | 0.0748" (1.9 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 6.89" (175 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 3.56 oz (101 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 5.91 x 0.0748 x 4.72" (150 x 1.9 x 120 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 05381B8B
Brand: TP-Link
Reference: 06AB5817
Brand: InLine
Reference: 520C62CD
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B793001B
Brand: InLine
Reference: 5D73311A
Brand: Intel
Reference: AE8F8BF7
Brand: AXIS
Reference: 577390AAFD
Brand: Aruba
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A8638300
Brand: Lancom Systems
Reference: 1F031AFA50
Brand: Netgear
Reference: 90708A1D
Brand: TP-Link
Reference: 0F1C90EFE0
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1ECFAE9B
Brand: UbiQuiti
Reference: 5F7AE652
Brand: TP-Link
Reference: D42E81C9
Brand: TP-Link
Reference: FF2EFFAB
Brand: TP-Link
Reference: E9B3DC1C
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
InLine 51131A, PCIe, SFP+, Male, PCIe 2.0, Passive, China
check_circle
check_circle