- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76625C, PCIe, Parallel, Moschip MCS9900CV-AA, 0.0512" (1.3 mm), 1.9 oz (54 g), 6.89" (175 mm)
| Host interface | PCIe |
| Output interface | Parallel |
| Parallel ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Chipset | Moschip MCS9900CV-AA |
| Supports EPP and ECP | Yes |
| Depth | 0.0512" (1.3 mm) |
| Weight | 1.9 oz (54 g) |
| Package width | 6.89" (175 mm) |
| Package depth | 6.69" (170 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 1.9 oz (54 g) |
| Package volume | 1200 cm³ |
| Data transfer rate | 2500 Mbit/s |
| Data transfer rate | 2.5 Gbit/s |
| Mac compatibility | Yes |
| Compatible operating systems | Windows 2000, XP 32/64-bit, Server 2003 32/64-bit, Vista 32/64-bit, Server 2008 32/64-bit, Windows 7 32/64-bit, Linux, Mac OS/X 10.5, DOS 6.22 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 1CDC42C0
Brand: TP-Link
Reference: 7317FF46
Brand: TP-Link
Reference: EC02FF8F
Brand: HP
Reference: F11B69C1
Brand: StarTech.com
Reference: 224C65CE
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 468A0C6AF6
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3BC43CCBD2
Brand: UbiQuiti
Reference: 4ED4203C
Brand: UbiQuiti
Reference: 0F7FE29821
Brand: Alcasa
Reference: 24C7A9F9
Brand: HPE
Reference: 7D2CDB92
Brand: TP-Link
Reference: F397490A
Brand: TP-Link
Reference: 38197363
Brand: LevelOne
Reference: 2482349E
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FDE605F3
Brand: TP-Link
Reference: 94C0DC2C81
Brand: ZyXEL
InLine 76625C, PCIe, Parallel, Moschip MCS9900CV-AA, 0.0512" (1.3 mm), 1.9 oz (54 g), 6.89" (175 mm)
check_circle
check_circle