Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Equip 625452, 118.1" (3 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Black
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Cable standard | Cat6 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Product color | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable shape | Round |
| Conductor type | Stranded |
| Conductor material | Copper-clad aluminum (CCA) |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.5 |
| AWG wire size | 26/7 |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Frequency | 250 MHz |
| Molded cable boot | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | CE, REACH, RoHS |
| Certification | ISO/IEC 11801, EN 50173 |
| Width | 0.328" (8.34 mm) |
| Depth | 0.46" (11.7 mm) |
| Height | 118.1" (3000 mm) |
| Outer diameter | 0.197" (5 mm) |
| Weight | 0.635 oz (18 g) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 0.984" (25 mm) |
| Package height | 7.09" (180 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package type | Polybag |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 14.6" (370 mm) |
| Master (outer) case length | 13.4" (340 mm) |
| Master (outer) case weight | 34 lbs (15.4 kg) |
| Master (outer) case height | 18.9" (480 mm) |
| Quantity per master (outer) case | 150 pc(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E0088A91
Brand: TP-Link
Reference: C91035A424
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 878DD4A7
Brand: Belkin
Reference: 05CDF0B2
Brand: TP-Link
Reference: 1CDC42C0
Brand: TP-Link
Reference: 482CF229
Brand: Netgear
Reference: 4B5528BA
Brand: Aruba
Reference: F69E163C
Brand: D-Link
Reference: BAE52123
Brand: Fujitsu
Reference: FA57553D
Brand: StarTech.com
Reference: 985720F5
Brand: DeLOCK
Reference: 32152014
Brand: D-Link
Reference: B26097E5
Brand: InLine
Reference: A931E5C5
Brand: UbiQuiti
Reference: 50291EBF
Brand: UbiQuiti
Reference: 79D91E70
Brand: Lenovo
Equip 625452, 118.1" (3 m), Cat6, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Black
check_circle
check_circle