- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Pulsefire Haste 2 - Wireless Gaming Mouse (White), Ambidextrous, RF Wireless + Bluetooth, 26000 DPI, White
| Purpose | Gaming |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Movement resolution | 26000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons durability (million clicks) | 100 |
| Mouse tracking speed | 650 ips |
| Acceleration (max) | 50 G |
| Polling rate | 1000 Hz |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | White |
| Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Illumination | Yes |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Power source | Batteries |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (min) | 3 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 15 W |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 370 mAh |
| Battery life (max) | 100 h |
| Width | 4.88" (124 mm) |
| Depth | 2.64" (67 mm) |
| Height | 1.5" (38 mm) |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 6.1" (155 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 2.52" (64 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Receiver included | Yes |
| Compatibility | PC, PS5™, PS4™, Xbox Series X|S™, and Xbox One™; Software Compatibility: NGENUITY |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Country of origin | China, Thailand |
| Number of cartons per pallet | 88 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43211708 |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4AE6133C
Brand: Logitech
Reference: 8B940176
Brand: Logitech G
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D59489E8
Brand: Cherry
Reference: EBE57319
Brand: Logitech
Reference: 101A4EA6
Brand: Logitech
Reference: 859CDD1F2C
Brand: Razer
Reference: 769E0AB9
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A143EDB2
Brand: Logitech
Reference: 8CBD19F4
Brand: Logitech
Reference: FBDCBB1B
Brand: Logitech
Reference: B706EAA3
Brand: Lenovo
Reference: 9DCA3D56
Brand: Logitech
Reference: EEE0103F
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F920BAF8
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E979F005
Brand: Microsoft
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6B00961C
Brand: Cherry
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Pulsefire Haste 2 - Wireless Gaming Mouse (White), Ambidextrous, RF Wireless + Bluetooth, 26000 DPI, White
check_circle
check_circle