Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
CHERRY KW 9100 SLIM, Full-size (100%), Wireless, RF Wireless + Bluetooth, Scissor key switch, QWERTY, Black, Gray
| Recommended usage | Universal |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | Portuguese |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keycaps material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Keyboard number of keys | 111 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Windows keys | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Key travel distance | 0.0787" (2 mm) |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Backlight | No |
| Product color | Black, Gray |
| Keyboard style | Straight |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source type | Battery |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Number of batteries (keyboard) | 1 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Rechargeable | Yes |
| Power consumption | 5 mA |
| Charging source | USB Type-C |
| Mouse included | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Compliance certificates | China RoHS, Federal Communications Commission (FCC), UKCA |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 17.3 x 5.12 x 0.591" (440 x 130 x 15 mm) |
| Keyboard weight | 23.8 oz (675 g) |
| Package width | 18.1" (460 mm) |
| Package depth | 6.69" (170 mm) |
| Package height | 1.3" (33 mm) |
| Package weight | 33.1 oz (937 g) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Manual | Yes |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: BBF96ACD
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: EFAF4AAA
Brand: Logitech G
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B7ADD329
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 588043AF
Brand: Cherry
Reference: E7145F3E
Brand: Cherry XTRFY
Reference: B923BF16
Brand: Logitech
Reference: 480EEA04
Brand: Wacom
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 926DE3FA
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 93FC082A
Brand: Cherry
Reference: BF268150
Brand: Logitech G
Reference: 78C2A0A6
Brand: Cherry
Reference: C102A10C
Brand: Dell
Reference: 6D2A3EFA
Brand: Cherry
Reference: 2C4EFC6F
Brand: Logitech
Reference: 431A3961
Brand: HP
CHERRY KW 9100 SLIM, Full-size (100%), Wireless, RF Wireless + Bluetooth, Scissor key switch, QWERTY, Black, Gray
check_circle
check_circle