- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Hisense 43E77Q PRO, 43", 3840 x 2160 pixels, QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
| Display diagonal | 43" |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QLED |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Response time | 6 ms |
| Native refresh rate | 144 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 42.5" (108 cm) |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | VIDAA |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio decoders | DTS Virtual:X, Dolby Atmos |
| Equalizer | Yes |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Product color | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 300 mm |
| Housing material | Plastic |
| Stand type | Legs stand |
| Stand color | Black |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), High Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive) |
| Game mode | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Bar, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Plug and Play | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| Parental control | Yes |
| HDMI ports quantity | 3 |
| PC in (D-Sub) | No |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Composite video in | 1 |
| Audio (L/R) in | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| RF ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) version | 2.0 |
| Voice control | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 50 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 87 kWh |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Width (with stand) | 37.9" (963 mm) |
| Depth (with stand) | 8.78" (223 mm) |
| Height (with stand) | 24.1" (611 mm) |
| Weight (with stand) | 17.2 lbs (7.8 kg) |
| Width (without stand) | 37.9" (963 mm) |
| Depth (without stand) | 2.91" (74 mm) |
| Height (without stand) | 22" (560 mm) |
| Stand width | 29.8" (75.8 cm) |
| Stand depth | 8.78" (22.3 cm) |
| Package width | 42.8" (1088 mm) |
| Package depth | 5.2" (132 mm) |
| Package height | 25.7" (654 mm) |
| Package weight | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Handheld remote control | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 1E03599E21
Brand: Hisense
Reference: C13513A496
Brand: Philips
Reference: 299B16EDF6
Brand: Panasonic
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F50556F747
Brand: Philips
Reference: B418E0C3F1
Brand: Philips
Reference: 60D2283CA5
Brand: LG
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 37574998C9
Brand: Samsung
Reference: 5A9A344A72
Brand: Samsung
Reference: 3DF6E08E
Brand: Samsung
Reference: AC7E5FFC57
Brand: Philips
Reference: 1079E57E7C
Brand: Sony
Reference: 566103846D
Brand: Philips
Reference: BBD0A16527
Brand: Philips
Reference: 8800237C36
Brand: Samsung
Reference: 31F3D1A781
Brand: Samsung
Reference: 161CB5362A
Brand: Samsung
Hisense 43E77Q PRO, 43", 3840 x 2160 pixels, QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
check_circle
check_circle