- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Samsung GQ43QN90FAT, 43", 3840 x 2160 pixels, Neo QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
| Display diagonal | 43" |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | Neo QLED |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Display refresh rates supported | 165 Hz |
| Display number of colors | 1 billion colors |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 42.5" (108 cm) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Number of tuners | 2 tuner(s) |
| Auto channel search | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | Tizen |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Sound mirroring | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Far-field voice interaction | Yes |
| Universal guide | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio decoders | Dolby Atmos |
| Sound modes | AI Sound |
| Audio pre-selection descriptor | Yes |
| Active voice amplifier (AVA) | Yes |
| Multiroom | Yes |
| Multiroom audio technology | Samsung Multiroom Link |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Web browser | Yes |
| Product color | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Frameless design | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Bezel type | 3 Bezel-less |
| Stand type | Hexagon stand |
| Stand color | Black |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive), High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming), Hybrid Log-Gamma (HLG), Neo Quantum HDR |
| Game mode | Yes |
| Teletext function | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| TV key support | Yes |
| Backlight dimming technology | Ultimate UHD Dimming |
| Picture processing technology | Samsung Real Depth Enhancer Pro |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Dynamic Black EQ, Game Bar, Game Motion Plus, Gaming Hub, HGiG, Mini Map Zoom, Surround Sound |
| SmartThings app support | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Multi View | Yes |
| TV sound to mobile device | Yes |
| USB recording | Yes |
| ConnectShare (HDD) | Yes |
| ConnectShare (USB) | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| PC in (D-Sub) | No |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| RF ports quantity | 4 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Voice guide | Yes |
| Electronic Program Guide (EPG) | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 50 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 102 kWh |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy saving mode | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Samsung technologies (AV/TV) | 4K AI Upscaling Pro, AI Auto Game Mode, AI Motion Enhancer Pro, Active Voice Amplifier Pro, Adaptive Sound Pro, Auto HDR Remastering Pro, Karaoke Mode, NeoSlim Design, Object Tracking Sound Lite, Q-Symphony, Quantum Matrix Technology Plus, Samsung TV Plus, Smart Calibration, Wide Viewing Angle |
| Width (with stand) | 37.8" (960.8 mm) |
| Depth (with stand) | 8.66" (220 mm) |
| Height (with stand) | 24.4" (619.9 mm) |
| Weight (with stand) | 29.5 lbs (13.4 kg) |
| Width (without stand) | 37.8" (960.8 mm) |
| Depth (without stand) | 1.06" (26.9 mm) |
| Height (without stand) | 22" (558.9 mm) |
| Weight (without stand) | 20.7 lbs (9.4 kg) |
| Stand width | 20.4" (51.9 cm) |
| Stand depth | 8.66" (22 cm) |
| Package width | 45.8" (1164 mm) |
| Package depth | 5.51" (140 mm) |
| Package height | 26.3" (667 mm) |
| Package weight | 37.3 lbs (16.9 kg) |
| Desktop stand | Yes |
| Cables included | AC |
| Handheld remote control | Yes |
| Remote control type | Premium Solar Smart Remote |
| Processor | NQ4 AI Gen3 |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0FACEBD062
Brand: Sony
Reference: 64D62E10B7
Brand: Panasonic
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 11545363BA
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 998E98C681
Brand: Panasonic
Reference: 65C3A1886E
Brand: Philips
Reference: B3A02A5D00
Brand: Samsung
Reference: 1F50EAD7E7
Brand: Philips
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C39451F600
Brand: Sony
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F4E4BE784D
Brand: Samsung
Reference: E832F76A8E
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0D59618E1B
Brand: Samsung
Reference: 4351F28528
Brand: Sony
Reference: DC16262E6D
Brand: Samsung
Reference: 30DC7A4D50
Brand: Samsung
Reference: 5A9A344A72
Brand: Samsung
Reference: 6854C5CBC7
Brand: Hisense
Samsung GQ43QN90FAT, 43", 3840 x 2160 pixels, Neo QLED, Smart TV, Wi-Fi, Black
check_circle
check_circle