- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo Idea Tab Pro, 12.7", 2944 x 1840 pixels, 256 GB, 12 GB, Android 14, Gray
| Display diagonal | 12.7" |
| Panel type | LTPS |
| Display resolution | 2944 x 1840 pixels |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| HD type | 3K |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Processor manufacturer | MediaTek |
| Processor family | Mediatek |
| Processor model | Dimensity 8300 |
| Processor cores | 8 |
| Internal memory | 12 GB |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| Storage media | UFS |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Graphics card family | ARM |
| Graphics card | Mali-G615 MC5 |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Speaker power | 1 W |
| Rear camera type | Single camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobile network generation | Not supported |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Form factor | Slate |
| Product color | Gray |
| Device type | Mobile tablet |
| Color name | Luna Grey |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Galileo | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 14 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 10200 mAh |
| Battery included | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output voltage | 5~11 V |
| AC adapter output current | 4.5 A |
| Energy efficiency class | F |
| Battery endurance per cycle | 5641 min |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| Repeated free fall reliability class | E |
| Repairability class | A |
| International Protection (IP) code | IP52 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Width | 11.5" (291.8 mm) |
| Depth | 7.44" (189.1 mm) |
| Height | 0.272" (6.9 mm) |
| Weight | 21.9 oz (620 g) |
| AC adapter included | Yes |
| Certification | ENERGY STAR,RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 120000" (0 - 3048 m) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 9BF242E928
Brand: Lenovo
Reference: 2E515CE6EE
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2253906984
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A644465AED
Brand: Samsung
Reference: 1118DB7E0D
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 6EAF867723
Brand: UAG
Reference: 727757C003
Brand: Urban Armor Gear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: CFCF3087B8
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D9ADC9B77E
Brand: Apple
Reference: ED0B417130
Brand: UAG
Reference: D62BB5008C
Brand: Tucano
Reference: 44FC521751
Brand: Tucano
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A1F77D455A
Brand: Samsung
Reference: 5F62B3C89C
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F4BEDEDA59
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 07162F2649
Brand: UAG
Lenovo Idea Tab Pro, 12.7", 2944 x 1840 pixels, 256 GB, 12 GB, Android 14, Gray
check_circle
check_circle