- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Lenovo Tab One, 8.7", 1340 x 800 pixels, 64 GB, 4 GB, Android 14, Gray
| Display diagonal | 8.7" |
| Panel type | IPS |
| Display resolution | 1340 x 800 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| LED backlight | Yes |
| Display technology | LCD |
| Display brightness | 480 cd/m² |
| HD type | HD |
| Native aspect ratio | 5:3 |
| Processor manufacturer | MediaTek |
| Processor family | Mediatek |
| Processor model | Helio G85 |
| Processor frequency | 1.8 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor boost frequency | 2 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| Storage media | eMMC |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Graphics card family | ARM |
| Graphics card | Mali-G52 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 1 |
| Dolby technologies | Dolby Atmos |
| Rear camera type | Single camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobile network generation | Not supported |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| WWAN | Not installed |
| SIM card type | No |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| Mini-USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Micro-USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| Mini-USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| Micro-USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| USB4 Gen 3×2 ports quantity | 0 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Voice call | No |
| Form factor | Slate |
| Product color | Gray |
| Device type | Mobile tablet |
| Color name | Luna Grey |
| Housing material | Plastic |
| Position location | Yes |
| Assisted GPS (A-GPS) | No |
| GLONASS | Yes |
| BeiDou | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Galileo | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 14 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 5100 mAh |
| Battery included | Yes |
| Continuous video playback time | 12.5 h |
| USB Type-C charging port | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency class | D |
| Battery endurance per cycle | 4853 min |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| Repeated free fall reliability class | E |
| Repairability class | A |
| International Protection (IP) code | IP52 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Width | 8.31" (211 mm) |
| Depth | 4.91" (124.8 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 11.3 oz (320 g) |
| AC adapter included | No |
| Stylus pen | No |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | ErP Lot 6/26 TÜV Rheinland® Low Blue Light (Software Solution) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 120000" (0 - 3048 m) |
| Warranty period | 2 year(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 5E7A631972
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FE9E3980F3
Brand: STM Goods
Reference: 75CD595E4E
Brand: Apple
Reference: C2E02AEE
Brand: Zebra
Reference: E959538E11
Brand: Gecko Covers
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DC2C392681
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F41AFC7C69
Brand: OnePlus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1550AAEDA8
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8EC4B7477D
Brand: Microsoft
Reference: F53EFDD8
Brand: Zebra
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0A6CA067F7
Brand: Tucano
Reference: C43F41FF33
Brand: Samsung
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 38058AE354
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FF2A796F56
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 862496B58A
Brand: Urban Armor Gear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9B83273F61
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Lenovo Tab One, 8.7", 1340 x 800 pixels, 64 GB, 4 GB, Android 14, Gray
check_circle
check_circle