- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76661L, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Male, PCIe 2.0, SATA 15-pin, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 7 |
| SATA power connector type | SATA 15-pin |
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 5 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.92" (125 mm) |
| Depth | 0.0492" (1.25 mm) |
| Height | 3.35" (85 mm) |
| Weight | 5.51 lbs (2.5 kg) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 2.19 oz (62 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.92 x 0.0492 x 3.35" (125 x 1.25 x 85 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 4A19EFFA
Brand: StarTech.com
Reference: 26725800
Brand: StarTech.com
Reference: 99236300
Brand: Digitus
Reference: 90397BF3
Brand: DeLOCK
Reference: 481A3C16
Brand: StarTech.com
Reference: E6DB70BA
Brand: UbiQuiti
Reference: 6DE562BE
Brand: StarTech.com
Reference: 1DBC2C23
Brand: StarTech.com
Reference: D7C3D64BFD
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FD4D97BA
Brand: TP-Link
Reference: 9BEF30CB85
Brand: Good Connections
Reference: 9918C0A10F
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E01C8D6428
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 62F11D30
Brand: UbiQuiti
Reference: 95A37C38
Brand: UbiQuiti
Reference: DD9152D7
Brand: Lancom
InLine 76661L, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Male, PCIe 2.0, SATA 15-pin, China
check_circle
check_circle