- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Zyxel GS-105BV5-EU0101F, Unmanaged, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000)
| Switch type | Unmanaged |
| Switch layer | L2 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Web-based management | No |
| Cloud-managed | No |
| Traffic classification | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | No |
| MAC address table | 2000 entries |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Forwarding rate | 7.4 Mpps |
| Rack mounting | No |
| Stackable | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Width | 5.2" (132 mm) |
| Depth | 3.54" (90 mm) |
| Height | 1.06" (27 mm) |
| Weight | 9.88 oz (280 g) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 2D510E6D0D
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 03FE6624
Brand: Lancom Systems
Reference: 26C4712C
Brand: HPE
Reference: F61C4F32
Brand: D-Link
Reference: 7E106324
Brand: UbiQuiti
Reference: B143A4B6
Brand: HPE
Reference: EE31E711
Brand: Lancom Systems
Reference: B1C3B579
Brand: HPE
Reference: E01C8D6428
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 88EEA12D
Brand: InLine
Reference: 2E1F3C9A
Brand: LevelOne
Reference: 4EB60981
Brand: D-Link
Reference: AE9FA7E6
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A12A43C2
Brand: HPE
Reference: C96242F1
Brand: StarTech.com
Reference: 782B44CD
Brand: StarTech.com
Zyxel GS-105BV5-EU0101F, Unmanaged, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000)
check_circle
check_circle