- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
ASUS RT-BE50 BE3600, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Black, Tabletop router
| Ethernet WAN | Yes |
| DSL WAN | No |
| SIM card slot | No |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN data transfer rate (max) | 2882 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 688 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 2882 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| Channel bandwidth | 160 MHz |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| VPN server | Y |
| VPN support | Instant Guard VPN Client L2TP VPN Client Open VPN VPN Client PPTP VPN Client WireGuard VPN Server IPSec VPN Server Open VPN VPN Server PPTP VPN Server WireGuard VPN Fusion |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| USB port | No |
| DC-in jack | Yes |
| Bandwidth control | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| WPS push button | Yes |
| Security algorithms | SSH, SSID, WPA, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3-Personal, WPS |
| Firewall | Yes |
| Schedule access | Yes |
| Parental control | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 64 entries |
| DMZ support | Yes |
| Network address translation (NAT) | Yes |
| NAT functionality | PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, IPSec Pass-Through, RTSP Pass-Through, H.323 Pass-Through, SIP Pass-Through, PPPoE relay |
| DHCP server | Yes |
| Product type | Tabletop router |
| Product color | Black |
| AC adapter included | Yes |
| Antenna included | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Antenna design | External |
| Antenna type | 2x2 |
| Antennas quantity | 4 |
| Built-in processor | Yes |
| Processor cores | 4 |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 128 MB |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Power source type | DC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1.5 A |
| Width | 10.3" (261 mm) |
| Depth | 6.14" (156 mm) |
| Height | 1.97" (50 mm) |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |
| Package width | 12.2" (310 mm) |
| Package depth | 11.3" (287 mm) |
| Package height | 2.76" (70 mm) |
| Package weight | 2.29 lbs (1.04 kg) |
| Package type | Box |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0EAE54FA
Brand: TP-Link
Reference: A6192180
Brand: HPE
Reference: 47D2C8B6
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9921DEBB
Brand: TP-Link
Reference: F42079A36C
Brand: Equip
Reference: 42B26DF4
Brand: Intellinet
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 114B8D8B
Brand: TP-Link
Reference: B23CB039
Brand: StarTech.com
Reference: 3459CA24
Brand: Netgear
Reference: BA1920112B
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: ABED4B83
Brand: Aruba
Reference: F98465F1
Brand: LevelOne
Reference: E428D655F9
Brand: ZyXEL
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 98196599
Brand: Lenovo
Reference: 9A91043F
Brand: TP-Link
Reference: 044146AD
Brand: Aruba
ASUS RT-BE50 BE3600, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Black, Tabletop router
check_circle
check_circle