Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link TL-SG1005D, Unmanaged, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 5 |
| Power connector | DC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | No |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Store-and-forward | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Jumbo frames | 15000 |
| Rack mounting | No |
| Stackable | No |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Number of fans | 0 fan(s) |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7/2012/8/10, MacOS, NetWare, UNIX, Linux |
| Maximum cable length | 3937" (100 m) |
| Fanless | Yes |
| Power source | DC |
| Power supply included | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 9 V |
| Power consumption (max) | 2.47 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Heat dissipation | 8.22 BTU/h |
| Width | 6.5" (165 mm) |
| Depth | 4.25" (108 mm) |
| Height | 1.1" (28 mm) |
| Quick start guide | Yes |
| Package width | 4.25" (108 mm) |
| Package depth | 5.71" (145 mm) |
| Package height | 3.35" (85 mm) |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: D918BD5B
Brand: LevelOne
Reference: EF6A5EF1
Brand: InLine
Reference: FFF3E2B5
Brand: TP-Link
Reference: CD93FD87
Brand: D-Link
Reference: FBAF5F44
Brand: Juniper
Reference: E01C8D6428
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8D1F946E
Brand: Lenovo
Reference: 4DCAC9D5
Brand: TP-Link
Reference: 72B6479F
Brand: InLine
Reference: ACD83292
Brand: LevelOne
Reference: 88B2D534
Brand: StarTech.com
Reference: AA381C7B
Brand: StarTech.com
Reference: A8939674
Brand: StarTech.com
Reference: 21B9DCA8
Brand: InLine
Reference: F8B34880
Brand: InLine
Reference: 919E3074
Brand: Intel
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
TP-Link TL-SG1005D, Unmanaged, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex
check_circle
check_circle