- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 66659C, 1000 Mbit/s, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Full, Half, 21653.5" (550 m)
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Duplex system | Full, Half |
| Maximum transfer distance | 21653.5" (550 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Internal | No |
| LED indicators | Activity, Network, Power |
| Product color | Black |
| Fiber optic connector | SFP |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Input voltage | 5 V |
| Input current | 1 A |
| External power adapter | Yes |
| Width | 2.76" (70 mm) |
| Depth | 3.74" (95 mm) |
| Height | 0.984" (25 mm) |
| Weight | 6.24 oz (177 g) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Package width | 4.72" (120 mm) |
| Package depth | 9.06" (230 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package weight | 11.6 oz (328 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 2.76 x 3.74 x 0.984" (70 x 95 x 25 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E92F5F5A
Brand: Lancom Systems
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9A751F25
Brand: DeLOCK
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C836F50A
Brand: D-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D289CB06A6
Brand: QNAP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E727FF2F
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A34E5FF4
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 352B465D02
Brand: Synology
Reference: C07B3442
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C3592793
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 19759E90
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 44CA4943
Brand: Intel
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B6D52E1246
Brand: ZyXEL
Reference: 0317AE98
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: F00E3B0151
Brand: ACER
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D2EE63EEA1
Brand: Aruba
Reference: 61DC083C
Brand: Aruba
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
InLine 66659C, 1000 Mbit/s, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10,100,1000 Mbit/s, Full, Half, 21653.5" (550 m)
check_circle
check_circle