- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
ASUS Z13PE-D16/ASMB11, Intel, LGA 4677 (Socket E), Intel® Xeon®, DDR5-SDRAM, 2 TB, DIMM
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | LGA 4677 (Socket E) |
| Compatible processor series | Intel® Xeon® |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Number of memory slots | 16 |
| Maximum internal memory | 2 TB |
| Memory slots type | DIMM |
| Memory channels | Octa-channel |
| Supported memory clock speeds | 4800,5600 MHz |
| Supported memory module capacities | 16GB, 32GB, 64GB, 128GB |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of HDDs supported | 10 |
| On-board graphics card | Yes |
| Graphics card family | ASPEED |
| Graphics card | AST2600 |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| Number of SATA III connectors | 10 |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| TPM connector | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| LAN controller | Intel X710-AT2 |
| Component for | Server |
| Motherboard form factor | Extended ATX |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Motherboard chipset | Intel C741 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 5 |
| Number of M.2 (M) slots | 2 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Package weight | 6.06 lbs (2.75 kg) |
| Width | 12" (304.8 mm) |
| Depth | 13" (330.2 mm) |
| Weight | 3.86 lbs (1.75 kg) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 43EE2E91
Brand: Asus
Reference: DD309B5BA0
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 74A42C12DC
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 74BF5D00
Brand: ASRock
Reference: 0279056CD5
Brand: Asus
Reference: ADB43F84
Brand: Asus
Reference: 6B8E674626
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D4192B076E
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B6E60B098F
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8886CDC1
Brand: Asus
Reference: C86117A48E
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5067B1BCED
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 757D0A47BC
Brand: ASRock
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C3C9A05E
Brand: Gigabyte
Reference: E746697D
Brand: Gigabyte
ASUS Z13PE-D16/ASMB11, Intel, LGA 4677 (Socket E), Intel® Xeon®, DDR5-SDRAM, 2 TB, DIMM
check_circle
check_circle