- New
- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother TN-248M, 1000 pages, Magenta, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-L3760CDW, HL-L8230CDW, HL-L8240CDW, HL-L3220CW, DCP-L3560CDW, MFC-L8340CDW, MFC-L8390CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Color toner page yield | 1000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 6.1" (155 mm) |
| Height | 15.3" (389 mm) |
| Weight | 12.6 oz (356 g) |
| Package weight | 27.5 oz (779 g) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Pallet height | 6.77" (17.2 cm) |
| Pallet weight | 408.7 lbs (185.4 kg) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 54 pc(s) |
| Quantity per pallet | 216 pc(s) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 977E672678
Brand: Kyocera
Reference: EF2A342B42
Brand: Prindo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D8A3A3C323
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 20B6FE90
Brand: Epson
Reference: 4F28226FCB
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 3EA31339
Brand: Canon
Reference: 90BB3EC8
Brand: Epson
Reference: F660E324
Brand: Brother
Reference: 403B23D1
Brand: Lexmark
Reference: 78D20CBC
Brand: Toshiba
Reference: 7A99DDD648
Brand: Kyocera
Reference: 96F05441
Brand: Brother
Reference: A815ED99AF
Brand: SHARP
Reference: 8498F9D3
Brand: HP
Reference: EAC48270
Brand: Epson
Brother TN-248M, 1000 pages, Magenta, 1 pc(s)
check_circle
check_circle