Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
HP 981A Yellow Original PageWide Cartridge, Standard Yield, Pigment-based ink, 68.5 ml, 6000 pages, 1 pc(s)
| Type | Original |
| Printing colors | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP PageWide Enterprise 556, 586 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Color ink cartridges quantity | 1 |
| Color ink volume | 68.5 ml |
| Color ink page yield | 6000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | J3M70A |
| HP segment | Home |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 100% |
| Width | 8.46" (215 mm) |
| Depth | 1.1" (28 mm) |
| Height | 1.89" (48 mm) |
| Weight | 5.64 oz (160 g) |
| Package width | 8.46" (215 mm) |
| Package depth | 1.1" (28 mm) |
| Package height | 1.89" (48 mm) |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
| Package type | Box |
| Pallet width | 48" (121.9 cm) |
| Pallet length | 40" (101.6 cm) |
| Pallet height | 75.9" (192.7 cm) |
| Quantity per pallet | 4320 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 180 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet weight | 29.6 oz (840.3 g) |
| Quantity per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Master (outer) case weight | 0.158 oz (4.47 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Maximum duty cycle | 6000 pages per month |
| Box contents | 1 Cartridge |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 9.86 lbs |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 48 x 40 x 75.9" (1219.2 x 1016 x 1927 mm) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 75.87" |
| Pallet weight (imperial) | 1852.45 lbs |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 2565E3A9
Brand: Canon
Reference: 3556A3018C
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C987BAA8
Brand: Epson
Reference: 88403F08
Brand: Canon
Reference: 72DC3B3D
Brand: Brother
Reference: 1B388C8B7C
Brand: OKI
Reference: D986588C
Brand: Canon
Reference: 18D901FA46
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 37DC5298
Brand: Epson
Reference: DA1596F2
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FB0F8B15
Brand: Canon
Reference: FC87D460
Brand: HP
HP 981A Yellow Original PageWide Cartridge, Standard Yield, Pigment-based ink, 68.5 ml, 6000 pages, 1 pc(s)
check_circle
check_circle