Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® Rhino Industrial Flexible Nylon Labels, 3/4" x 11.5', Black Print on Yellow Tape, Black on yellow, Multicolor, Nylon, -10 - 80 °C, UL 969, DYMO
| Label color | Black on yellow |
| Product color | Multicolor |
| Material | Nylon |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Temperature range (T-T) | -10 - 80 °C |
| Compliance industry standards | UL 969 |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | Rhino |
| Compliance certificates | RoHS |
| Tape width | 0.748" (1.9 cm) |
| Tape length | 137.8" (3.5 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 3A9DE64A6C
Brand: Canon
Reference: D5542EC466
Brand: HP
Reference: 3DB893FF5D
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DB36D4E03C
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 7D9E0605
Brand: HP
Reference: A4111706BD
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 7331DA3B0E
Brand: HP
Reference: B47767F992
Brand: OKI
Reference: FF3C7BD6E5
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 4968A8407E
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A2222CB5
Brand: Epson
Reference: B61A560ED1
Brand: Ricoh
Reference: EA4A443E06
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
DYMO ® Rhino Industrial Flexible Nylon Labels, 3/4" x 11.5', Black Print on Yellow Tape, Black on yellow, Multicolor, Nylon, -10 - 80 °C, UL 969, DYMO
check_circle
check_circle