Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® D1 High-Performance Flexible Nylon Labels | Authentic | 19 mm x 3.5 m Roll | Black Print on White | Self-Adhesive Labels for LabelManager Label Printers | Authentic, Black on white, Nylon, Belgium, -40 - 60 °C, DYMO, LabelManager
| Label color | Black on white |
| Material | Nylon |
| Country of origin | Belgium |
| Heat-resistant | Yes |
| Cold-resistant | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Suitable for any surface | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 60 °C |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | LabelManager |
| Tape width | 0.472" (1.2 cm) |
| Tape length | 137.8" (3.5 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: F7876997
Brand: HP
Reference: 1B217B67
Brand: HP
Reference: DDC1F7E5
Brand: Kyocera
Reference: E030BC6E
Brand: Canon
Reference: 33B879E7AB
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 7506C97F
Brand: Canon
Reference: 86DB00EA09
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9C1AC9B6
Brand: Lexmark
Reference: F5AB797DE5
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C4F48C98A2
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: A870A59F
Brand: Lexmark
Reference: 07FEB1E17B
Brand: Lexmark
DYMO ® D1 High-Performance Flexible Nylon Labels | Authentic | 19 mm x 3.5 m Roll | Black Print on White | Self-Adhesive Labels for LabelManager Label Printers | Authentic, Black on white, Nylon, Belgium, -40 - 60 °C, DYMO, LabelManager
check_circle
check_circle