Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
DYMO ® D1 Durable Labeling Tape for LabelManager Label Makers, White Print on Black Tape, 1/2" W x 10' L, 1 Cartridge (1978365), White on black, Black, Vinyl, Belgium, -40 - 80 °C, DYMO
| Label color | White on black |
| Product color | Black |
| Material | Vinyl |
| Country of origin | Belgium |
| Heat-resistant | Yes |
| Cold-resistant | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Suitable for any surface | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 80 °C |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | LabelManager |
| Tape width | 0.472" (1.2 cm) |
| Tape length | 118.1" (3 m) |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 231E535A63
Brand: AgfaPhoto
Reference: 59683C9496
Brand: SHARP
Reference: F2735A800F
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 8B5D4B85
Brand: Kyocera
Reference: 969EBECD17
Brand: Epson
Reference: B6E8C5451A
Brand: HP
Reference: 508E706A
Brand: HP
Reference: 975520B4
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2C09B237B3
Brand: Toshiba
Reference: 0D5AB93B
Brand: Epson
Reference: 4E7173F3
Brand: Canon
Reference: 1FCF9224F1
Brand: SHARP
DYMO ® D1 Durable Labeling Tape for LabelManager Label Makers, White Print on Black Tape, 1/2" W x 10' L, 1 Cartridge (1978365), White on black, Black, Vinyl, Belgium, -40 - 80 °C, DYMO
check_circle
check_circle