- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Zebra ZD421, Direct thermal, 203 x 203 DPI, 152 mm/sec, Wired & Wireless, Gray
| Print technology | Direct thermal |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 152 mm/sec |
| Maximum printing width | 4.09" (10.4 cm) |
| Number of printable dots | 8 dot |
| Maximum label length | 39" (0.991 m) |
| Maximum roll diameter | 5" (12.7 cm) |
| Media thickness | 0.08 - 0.19 mm |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| USB port | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Page description languages | EPL2, XML, ZBI, ZPL II |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 512 MB |
| Product color | Gray |
| Display | LCD |
| Built-in display | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Width | 6.99" (177.5 mm) |
| Depth | 8.69" (220.8 mm) |
| Height | 5.93" (150.7 mm) |
| Weight | 2.98 lbs (1.35 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E2FE5EB9
Brand: Brother
Reference: 55A370D9
Brand: Epson
Reference: 65625F6254
Brand: Brother
Reference: F29ECFA692
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 36719C41E4
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D9B7C682
Brand: Epson
Reference: 240497D1C9
Brand: HP
Reference: 3532BA8963
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Zebra ZD421, Direct thermal, 203 x 203 DPI, 152 mm/sec, Wired & Wireless, Gray
check_circle
check_circle