- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
Brother PJ822, Direct thermal, Mobile printer, 203 x 200 DPI, 2D barcode, Barcode, Text, 160 µm, 7.99" (20.3 cm)
| Print technology | Direct thermal |
| Type | Mobile printer |
| Maximum resolution | 203 x 200 DPI |
| Printing characters | 2D barcode, Barcode, Text |
| Printing media thickness | 160 µm |
| Maximum printing width | 7.99" (20.3 cm) |
| Connectivity technology | Wired |
| USB port | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Built-in barcodes | 2D, AZTECCODE, Code 128 (A/B/C), Code 39, Data Matrix, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, ITF, Industrial 2/5, MSI, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, QR Code, Standard 2/5, UPC-A, UPC-E |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 64 MB |
| Country of origin | China |
| Product color | Black |
| Built-in display | No |
| Power source type | USB |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Width | 6.69" (170 mm) |
| Depth | 12.2" (310 mm) |
| Height | 2.95" (75 mm) |
| Weight | 20.5 oz (582 g) |
| Package weight | 31.9 oz (904 g) |
| Quantity per pallet | 240 pc(s) |
| Pallet height | 6.42" (16.3 cm) |
| Pallet weight | 515.9 lbs (234 kg) |
| Number of cartons per pallet | 48 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 8 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 97258AFD10
Brand: Brother
Reference: 982D2AA6E1
Brand: Epson
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D3A80D2239
Brand: HP
Reference: C478E9DF24
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: AAE653AD
Brand: Fellowes
Reference: FCF059B3A0
Brand: HP
Reference: 90EF55B6
Brand: Lexmark
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 691990F4AF
Brand: Brother
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 36DB320D
Brand: Canon
Reference: F25AFACBF9
Brand: Logitech
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5A68CB4705
Brand: Logitech
Reference: 981322808A
Brand: OKI
Reference: B0BA5C44AA
Brand: Dymo
Reference: 8A2615B001
Brand: Canon
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5E02B868A9
Brand: HP
Brother PJ822, Direct thermal, Mobile printer, 203 x 200 DPI, 2D barcode, Barcode, Text, 160 µm, 7.99" (20.3 cm)
check_circle
check_circle