- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
MSI MPG Infinite X3 AI 2NVP7-096AT, Intel Core Ultra 7, 265K, 32 GB, DDR5-SDRAM, 1 TB, Windows 11 Home
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 265K |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor cores | 20 |
| Processor threads | 20 |
| Processor boost frequency | 5.5 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Efficient cores | 12 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 3.9 GHz |
| Efficient-core base frequency | 3.3 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Discrete graphics card | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| PS/2 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Chassis type | Desktop |
| Product color | Black |
| Volume | 40 L |
| Placement supported | Vertical |
| Product type | PC |
| Market positioning | Gaming |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Power supply | 850 W |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Width | 9.26" (235.1 mm) |
| Depth | 18.9" (481.2 mm) |
| Height | 19.1" (485 mm) |
| Weight | 30.6 lbs (13.9 kg) |
| Package width | 23.2" (590 mm) |
| Package depth | 12.9" (327 mm) |
| Package height | 24.1" (611 mm) |
| Package weight | 35.5 lbs (16.1 kg) |
| Display included | No |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 8A75281E
Brand: Lenovo
Reference: F0EC2AF34B
Brand: HP
Reference: FB5403F92B
Brand: Dell
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1DB905B8
Brand: Lenovo
Reference: DFCECDE9F5
Brand: Hyrican
Reference: 1791A72B
Brand: HP
Reference: 5C781C57
Brand: Apple
Reference: 10C81B7909
Brand: MSI
Reference: 6D9FB8FF
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5AF42F701B
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0CEA915822
Brand: Apple
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 96953CCE
Brand: Lenovo
Reference: 12F2F672AC
Brand: HP
Reference: 7419A30550
Brand: HP
Reference: 2640C9D7AD
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 23183648
Brand: Lenovo
MSI MPG Infinite X3 AI 2NVP7-096AT, Intel Core Ultra 7, 265K, 32 GB, DDR5-SDRAM, 1 TB, Windows 11 Home
check_circle
check_circle