- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
TP-Link ES210X-M2, Managed, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Rack mounting, Desktop/Wall-Mounting
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Networking standards | IEEE 802.1p |
| 10G support | No |
| Port mirroring | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Switching capacity | 80 Gbit/s |
| Forwarding rate | 59.52 Mpps |
| Store-and-forward | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Packet buffer memory | 0.64 MB |
| DHCP features | DHCP client |
| IGMP snooping | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Form factor | Desktop/Wall-Mounting |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Width | 8.23" (209 mm) |
| Depth | 4.96" (126 mm) |
| Height | 1.02" (26 mm) |
| Quick start guide | Yes |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 45D6406C
Brand: TP-Link
Reference: 9CAD2560
Brand: Lenovo
Reference: 6B027095
Brand: Lancom Systems
Reference: A93F7483
Brand: StarTech.com
Reference: 627FE94D
Brand: InLine
Reference: F3F06351
Brand: TP-Link
Reference: 8BDAD277
Brand: TP-Link
Reference: D5D18902
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C6CA5EF528
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9E98578E00
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 27607EE2
Brand: HPE
Reference: 0E9A547B
Brand: StarTech.com
Reference: 82F071E9
Brand: TP-Link
Reference: E3C1E288
Brand: QNAP
Reference: D1A3C0FC
Brand: TP-Link
Reference: 2F4BA860
Brand: StarTech.com
TP-Link ES210X-M2, Managed, 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Rack mounting, Desktop/Wall-Mounting
check_circle
check_circle