- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76624C, PCIe, Parallel, Serial, Moschip MCS9901CV-CC, 0.0697" (1.77 mm), 3.49 oz (99 g), 5.67" (144 mm)
| Host interface | PCIe |
| Output interface | Parallel, Serial |
| Serial ports quantity | 2 |
| Parallel ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Chipset | Moschip MCS9901CV-CC |
| Supports EPP and ECP | Yes |
| Depth | 0.0697" (1.77 mm) |
| Weight | 3.49 oz (99 g) |
| Package width | 5.67" (144 mm) |
| Package depth | 7.01" (178 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 3.49 oz (99 g) |
| Package volume | 1000 cm³ |
| Data transfer rate | 2500 Mbit/s |
| Data transfer rate | 2.5 Gbit/s |
| Ports quantity | 3 |
| Mac compatibility | Yes |
| Compatible operating systems | Windows 2000, XP 32/64 Bit, Server 2003, Vista 32/64 Bit, Linux, Mac OS, DOS |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 7010AB00
Brand: Netgear
Reference: 5E7B3CAF37
Brand: Alcasa
Reference: CB076988
Brand: Intellinet
Reference: F68C4A2187
Brand: QNAP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: FF1FA3D8
Brand: Lenovo
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 18BA5E4D
Brand: D-Link
Reference: 124F00C1
Brand: AXIS
Reference: 35EE244A
Brand: StarTech.com
Reference: B8892CF5
Brand: StarTech.com
Reference: A378C56B
Brand: LevelOne
Reference: A3203EAF
Brand: StarTech.com
Reference: 7665D24D
Brand: Digitus
Reference: 13734922
Brand: D-Link
Reference: E5E7445A92
Brand: QNAP
Reference: 7D4FD2C6
Brand: TP-Link
Reference: 6CB7F806
Brand: Netgear
InLine 76624C, PCIe, Parallel, Serial, Moschip MCS9901CV-CC, 0.0697" (1.77 mm), 3.49 oz (99 g), 5.67" (144 mm)
check_circle
check_circle