- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51132A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | RJ-45 |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.1 |
| Internal | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 10 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 6.5" (165 mm) |
| Depth | 0.102" (2.59 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 5.91" (150 mm) |
| Package depth | 6.89" (175 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 6.28 oz (178 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 6.5 x 0.102 x 4.72" (165 x 2.59 x 120 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0795EDC2
Brand: TP-Link
Reference: DFEBCD3D
Brand: Aruba
Reference: D4BF91C3
Brand: AXIS
Reference: EBFB4438
Brand: HPE
Reference: 49258362
Brand: Netgear
Reference: 0D26A88D
Brand: HPE
Reference: 442C8D23
Brand: StarTech.com
Reference: 87A9AED9
Brand: StarTech.com
Reference: 64082360
Brand: StarTech.com
Reference: 75F5FEE2
Brand: InLine
Reference: 09B22A46
Brand: Lancom Systems
Reference: B08C9C4F
Brand: Intellinet
Reference: F73862D1
Brand: D-Link
Reference: C8152643
Brand: LevelOne
Reference: 9D411A03
Brand: LevelOne
Reference: 7EEBB6C4
Brand: UbiQuiti
InLine 51132A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
check_circle
check_circle