- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76619D, PCIe, Serial, Male, PCIe 2.0, RS-232, 9-pin, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | Serial |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| Serial ports quantity | 2 |
| Serial interface type | RS-232, 9-pin |
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| Power management | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2007, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.72" (120 mm) |
| Depth | 0.0488" (1.24 mm) |
| Height | 2.95" (75 mm) |
| Weight | 5.51 lbs (2.5 kg) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.62 oz (46 g) |
| Package volume | 1000 cm³ |
| Dimensions (WxDxH) | 4.72 x 0.0488 x 2.95" (120 x 1.24 x 75 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: E1E29A9B
Brand: LevelOne
Reference: 26725800
Brand: StarTech.com
Reference: 4721C717
Brand: Lancom Systems
Reference: BC58124972
Brand: Alcasa
Reference: 85F9FA53
Brand: HPE
Reference: 9C793339
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0C2BBD14
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B8F01AA712
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E45414B7
Brand: TP-Link
Reference: BAD7C79DAB
Brand: QNAP
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9D411A03
Brand: LevelOne
Reference: 579D25F7
Brand: D-Link
Reference: 1F8B924EAF
Brand: Equip
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1E54959C
Brand: TP-Link
Reference: DFF7040E
Brand: HPE
Reference: 839C07DB
Brand: StarTech.com
InLine 76619D, PCIe, Serial, Male, PCIe 2.0, RS-232, 9-pin, China
check_circle
check_circle