- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51127A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | RJ-45 |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.1 |
| Internal | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 2.5 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.72" (120 mm) |
| Depth | 0.0646" (1.64 mm) |
| Height | 4.33" (110 mm) |
| Weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 3.35 oz (95 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.72 x 0.0646 x 4.33" (120 x 1.64 x 110 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 5CB8EF22
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 9EA77AAD
Brand: TP-Link
Reference: 503824B8
Brand: HPE
Reference: 83D4B5EE
Brand: StarTech.com
Reference: 5CA9B796
Brand: UbiQuiti
Reference: 3F2134DF
Brand: UbiQuiti
Reference: 75BE56CAF7
Brand: Equip
Reference: 2F2C67684E
Brand: ZyXEL
Reference: 1942F271
Brand: StarTech.com
Reference: C30D1D89
Brand: StarTech.com
Reference: 46B1547661
Brand: Intellinet
Reference: BF105D57
Brand: Lancom Systems
Reference: 5CF047FA
Brand: InLine
Reference: 35221762
Brand: StarTech.com
Reference: F4EDD9C9
Brand: InLine
Reference: A7AB10C3
Brand: TP-Link
InLine 51127A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
check_circle
check_circle