- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76666G, PCIe, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2), Male, PCIe 2.0, China, 5 Gbit/s
| Host interface | PCIe |
| Output interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Internal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 5 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.72" (120 mm) |
| Depth | 0.0421" (1.07 mm) |
| Height | 3.15" (80 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.27 oz (36 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.72 x 0.0421 x 3.15" (120 x 1.07 x 80 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 488F25AD
Brand: StarTech.com
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 698A8548
Brand: TP-Link
Reference: AD71F6B2A0
Brand: Alcasa
Reference: A16CD4DF
Brand: Netgear
Reference: 35AC20F04F
Brand: Asus
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5CF047FA
Brand: InLine
Reference: F271BA3C
Brand: Fujitsu
Reference: 9F5BEDDD
Brand: UbiQuiti
Reference: 41CB3987
Brand: Intel
Reference: 011A924BE5
Brand: Equip
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: ACAD55CF
Brand: StarTech.com
Reference: 962633FC
Brand: StarTech.com
Reference: 991A0B9F
Brand: TP-Link
Reference: 6338354F
Brand: TP-Link
Reference: A2994B49
Brand: Netgear
Reference: 742A9252
Brand: LevelOne
InLine 76666G, PCIe, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2), Male, PCIe 2.0, China, 5 Gbit/s
check_circle
check_circle