- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76661M, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), USB Type-C, Male, PCIe 2.0, China, 5 Gbit/s
| Host interface | PCIe |
| Output interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), USB Type-C |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 5 Gbit/s |
| Supplementary power connectors | 1x 6-pin |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 4.72" (120 mm) |
| Depth | 0.0535" (1.36 mm) |
| Height | 3.74" (95 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 6.89" (175 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.94 oz (55 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.72 x 0.0535 x 3.74" (120 x 1.36 x 95 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 804D129B
Brand: D-Link
Reference: 4C95AAD6
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: E487B58B
Brand: TP-Link
Reference: 1F8B924EAF
Brand: Equip
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: ABF60C3436
Brand: Lancom
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: B9948AB9
Brand: D-Link
Reference: 1F9DDD9F
Brand: TP-Link
Reference: 01719B02B1
Brand: UGREEN
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 705AF440
Brand: Lancom Systems
Reference: 4116392E
Brand: TP-Link
Reference: 0D2EAA4F
Brand: TP-Link
Reference: 900AA3D2
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 2D713366
Brand: Lancom Systems
Reference: 805D6BC4
Brand: Lancom Systems
Reference: 8EA63D3F
Brand: AXIS
Reference: BEBC012C
Brand: Intel
InLine 76661M, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), USB Type-C, Male, PCIe 2.0, China, 5 Gbit/s
check_circle
check_circle