- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 51128A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
| Host interface | PCIe |
| Output interface | RJ-45 |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card standard | PCIe 2.1 |
| Internal | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate (max) | 10 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2013, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Width | 6.3" (160 mm) |
| Depth | 0.0957" (2.43 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Package width | 5.91" (150 mm) |
| Package depth | 6.89" (175 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 5.68 oz (161 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 6.3 x 0.0957 x 4.72" (160 x 2.43 x 120 mm) |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 0974C442
Brand: StarTech.com
Reference: 914AC5A6
Brand: QNAP
Reference: 124F00C1
Brand: AXIS
Reference: 26B10192
Brand: UbiQuiti
Reference: 9D840179
Brand: Netgear
Reference: 6B027095
Brand: Lancom Systems
Reference: 426A2E73
Brand: Netgear
Reference: 7252DBBF
Brand: InLine
Reference: 37DF5A7D
Brand: D-Link
Reference: 4A838913
Brand: Lancom Systems
Reference: F397490A
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: BFE48CFE
Brand: UbiQuiti
Reference: 9A6CD68A
Brand: TP-Link
Reference: 6F1C736A
Brand: TP-Link
Reference: 1F411C31
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 0CE99A8C
Brand: StarTech.com
InLine 51128A, PCIe, RJ-45, Male, PCIe 2.1, Passive, China
check_circle
check_circle