- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76666L, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Low-profile, 5 Gbit/s, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium..., Windows Server 2008, Windows Server 2008 x64
| Host interface | PCIe |
| Output interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Expansion card form factor | Low-profile |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Internal | Yes |
| Data transfer rate (max) | 5 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008, Windows Server 2008 x64 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Depth | 0.0500" (1.27 mm) |
| Weight | 2.29 oz (65 g) |
| Package width | 5.67" (144 mm) |
| Package depth | 7.05" (179 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 2.29 oz (65 g) |
| Package volume | 1000 cm³ |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 355C77AF
Brand: LevelOne
Reference: 65E1B7D3
Brand: UbiQuiti
Reference: 537FE71D
Brand: TP-Link
Reference: B51EAA6102
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DE85DF4F
Brand: InLine
Reference: F50325DB
Brand: HPE
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 1719423F
Brand: AXIS
Reference: F934C61F
Brand: StarTech.com
Reference: 16A16C45
Brand: Lancom Systems
Reference: 7CCF39DD
Brand: AXIS
Reference: A95F0F4AC4
Brand: UbiQuiti
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: D6013ACE
Brand: Netgear
Reference: F01B6F74
Brand: QNAP
Reference: BC7C2CD8
Brand: D-Link
Reference: 2B8EFFEA3C
Brand: QNAP
Reference: 682E184D
Brand: StarTech.com
InLine 76666L, PCIe, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Low-profile, 5 Gbit/s, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium..., Windows Server 2008, Windows Server 2008 x64
check_circle
check_circle