- New
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
InLine 76625E, PCIe, Parallel, Male, Low-profile, PCIe 1.1, Taiwan
| Host interface | PCIe |
| Output interface | Parallel |
| Host interface gender | Male |
| Expansion card form factor | Low-profile |
| Expansion card standard | PCIe 1.1 |
| Parallel ports quantity | 1 |
| Internal | Yes |
| Country of origin | Taiwan |
| Chipset | WCH CH382L |
| Data transfer rate (max) | 0.0015 Gbit/s |
| FIFO (First In, First Out) | 256 B |
| Bidirectional | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Linux operating systems supported | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.19, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9, Linux Kernel 6.2, Linux Kernel 6.5 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003, Windows Server 2008 |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), TÜV mark |
| Width | 3.35" (85 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| Manual | Yes |
| Package type | Hanging box |
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 73B956DF
Brand: Intel
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5267614E
Brand: StarTech.com
Reference: 59E02E8018
Brand: Netgear
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: DD41B0A5
Brand: UbiQuiti
Reference: 2E6F9707
Brand: TP-Link
Reference: 87434315
Brand: TP-Link
Reference: 693FC082
Brand: Lenovo
Reference: 77832E17
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 08FC6C94
Brand: D-Link
Reference: 39DBB3E4
Brand: Fujitsu
Reference: FB9D8D8E
Brand: TP-Link
Reference: DBC27E2C
Brand: InLine
Reference: B17A0454
Brand: Lenovo
Reference: A4F96620
Brand: UbiQuiti
Reference: 2D686746
Brand: Intellinet
Reference: 177810DE
Brand: TP-Link
InLine 76625E, PCIe, Parallel, Male, Low-profile, PCIe 1.1, Taiwan
check_circle
check_circle