- Out-of-Stock
Reference: 7A5E06A8AB
Brand: HP
Reference: 0C2B523C81
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: C5E6564B74
Brand: Bosch
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 5853CCB924
Brand: HP
Reference: 8891360801
Brand: Siemens
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Banner
D-Link DGS-1510-20/E, Managed, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex, Rack mounting, 1U
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2/L3 |
| MIB support | Y |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| VLAN support | Yes |
| MAC address table | 16384 entries |
| Switching capacity | 76 Gbit/s |
| Forwarding rate | 56.54 Mpps |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| DHCP features | DHCP snooping |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Stackable | Yes |
| Form factor | 1U |
| Product color | Gray |
| Reset button | Yes |
| LED indicators | Yes |
| DIN rail mounting | Yes |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Noise level | 43.8 dB |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 95 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Heat dissipation | 41.602 BTU/h |
| Width | 11" (280 mm) |
| Depth | 7.09" (180 mm) |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Weight | 2.73 lbs (1.24 kg) |
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Specific References
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reference: 58B5EED9
Brand: Intel
Reference: 67589844
Brand: InLine
Reference: DB578456
Brand: D-Link
Reference: 54305D51
Brand: AXIS
Reference: 2087D6AC
Brand: UbiQuiti
Reference: EF835C7C34
Brand: Alcasa
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 333A6B1F
Brand: Intel
Reference: F6E61621
Brand: LevelOne
Reference: 087F7D79
Brand: LevelOne
Reference: 561FAFCF
Brand: TP-Link
Reference: 40CF4FE1
Brand: StarTech.com
Reference: 1AB79EA3
Brand: Netgear
Reference: E727FF2F
Brand: HPE
Reference: BEE9B074
Brand: TP-Link
Write here your email address and stay up to date when the product comes back available.
Reference: 73AA9FEADB
Brand: Alcasa
Reference: 81719B34
Brand: Netgear
D-Link DGS-1510-20/E, Managed, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Full duplex, Rack mounting, 1U
check_circle
check_circle